TIR GİYDİRME

Tır giydirme işlemi, tır üzerinden reklam vermek isteyen firmalardan tarafından sıklıkla tercih edilen avantajlı ve hızlı sonuçlar veren bir işlemdir. Tır üzerine yapılan baskıların boyutları büyük ve dikkat çekici olduğu için verilen reklamlar ve verilen mesajlar hedef kitle tarafından çok daha kolay bir şekilde anlaşılır hale gelmektedir. Tır üzerine reklam vermek isteyen reklam şirketleri tarafından sıklıkla tır aracının tercih edilmesindeki bir diğer neden ise görüntünün büyük olacağı için reklamın amacına ulaşmasının kolay ve hızlı hale gelmesidir. Tır üzerine yapılacak reklam giydirmesi her zaman iyi sonuçlar vererek reklam sahibini anında kazandırır. Tır giydirme işlemi için seçtiğiniz tır her daim trafikte olacağı için sürekli gezen ve büyük bir reklam aracınız olacak demektir.

Tır kaplatma ve  tır giydirme konusunda tercih edeceğiniz tır giydirme firmalarını seçerken ince eleyip sık dokumanız gereklidir. Çünkü firmaların yapmış olduğu tasarımlar reklam veren şirketin geleceğini etkiler. Öncelikle tasarım ekibin sağlam ve deneyimli gözü kapalı güveneceğiniz bir şirketle anlaşma yapmanız gerekmektedir. Daha sonra tır giydirmek için kullanılan baskı tekniği de büyük önem taşır. Tır üzerine yapılan baskı, yüksek çözünürlükteki makineler kullanılarak yapılmalıdır. Rengin daha canlı ve görüntü kalitesinin daha iyi olması için mutlaka iyi bir tır giydirme firması seçmelisiniz. Tır kaplama işi bittikten sonra dikkat edilmesi gereken bazı maddeler vardır.

Öncelikte tır giydirme işlemi bittikten ve aracınızı teslim aldıktan sonra kaplanın malzemenin tamamen kuruması, malzemenin yüzeye tamamen yapışması için 2 hafta boyunca aracınızı yıkatmamanız gerekmektedir. Aşındırıcı özelliği olan temizlik malzemeleri, güçlü çözücüler, solvent ve alkol içeren temizlik ürünlerini aracınızdan uzak tutmanız gereken temizlik ürünlerinin başında gelir. Alkol içermeyen ve asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünlerini aracınız için istediğiniz zaman sıklığında kullanabilirsiniz. Basınçlı su ile yıkama yapılacaksa mutlaka dikkatli bir şekilde ve baskı pompası 90 derecelik bir açı ile tutularak su püskürtmelidir. Asla kaplama kenarlarına doğrudan su püskürtmemek gerekir. Tüm bu maddelere dikkat ettiğinizde yıllarca kaplama malzemesini kullanabilmeniz mümkündür.