Tam Araç Giydirme

Tam araç giydirme pazarlama sektöründe oldukça kullanılan bir reklam çeşidi oldu. Girişimcilerin en büyük gelir kaynağı olan reklamlar bizler için belki sadece 5-10 saniyelik bir yayın olsa bile, bilincimize işlenmesi, satın alma karalarımızda büyük rol oynuyor. Bu nedenle girişimci bu noktaya ne kadar önem verirse o kadar büyüyecek demektir.  Markanın reklamını yapmak aslında çok kolayken dikkat çekmesi veya akılda kalması da bir o kadar zor bir durum. Televizyon kanallarında,  internet sitelerinde, billboardlarda, radyo kanallarında ve bunlar gibi insanlara ulaşılabilecek birçok iletişim kanalında yer alan reklamların bazıları sadece ses olarak hafızamızda yer edinirken bazıları da görsel olarak bilinçaltına işlenir.

Tüm bu reklam kanallarının yanında bugün tam araç giydirme; araçların üzerine doğru renkler ve doğru görseller kullanılarak yapılan baskılarla, logo, amblem veya yazılarla hedeflediğinizden daha fazla kişiye ulaştırılması mümkün olan bir reklam çeşididir. Araç aktif halde şehri turlarken, trafik ışığında duraklarken bile birçok kitleye ulaşmasının yanı sıra, sadece park halinde dururken bile billboardlardan elde edilecek müşteri kitlesini sağlayacaktır. Ayrıca diğer reklam kanallarına göre de maliyeti daha düşüktür. Düşünülen her ne reklamı olursa olsun, aracın tamamını hem dikkat çekici renklerde hem de görülebilecek boyutlarda baskılatıp gezerken bile reklam yapabilirsiniz.

Peki, tam araç giydirme nasıl yapılır, araca zarar verir mi veya çıkarttırılabilir mi? Öncelikle giydirme yapılacak aracın detaylı olarak fotoğrafları çekilir, bu fotoğraflarla bilgisayar ortamında grafik programlarında alternatif tasarımlar yapılır. Beğenilen tasarım sanal ortamda araca giydirilir ve müşterisi tarafından uygun görünürse basıma başlanabilir. Kullanımı 1 – 5 yıl arasında değişir. Bu süre giydirmenin malzemesine ve işçiliğine göre de değişebilir. Kaliteli folyo, kaliteli baskı ve kaliteli işçilik her zaman reklamınızın ömrünü uzatacaktır. O nedenle bir kere kalite için masraf yapıp bundan yıllarca prim elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Yapılan baskı araca zarar vermez ve geri dönüşü olabilen bir uygulamadır. Aynı aracın üzerinde farklı bir reklam yapmak istediğinizde bunu da rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.