TAKSİ GİYDİRME

Taksi giydirme araçların orijinal rengini koruması ve tekrar eski görünümüne sahip olması için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Ticari taksi giydirme işlemini istediğiniz kadar süreli olarak kaplama malzemesi ile kaplatabilirsiniz. Rengin tonuna ve sarı rengin canlılığın ne kadar olacağına karar verdikten sonra ticari taksinizi folyo kaplama uygulaması yada tam giydirme uygulaması ile yaptırabilirsiniz. Ticari taksi sahipleri normal araç sahiplerine göre daha fazla bu işlemi tercih etmektedir. Taksi giydirme fiyatları aracın modeline, uygulanacak yüzeyin pürüzsüzlüğüne ve aracın boyutuna göre farklılıklar göstermektedir. Taksi giydirme işlemi için seçeceğiniz ticari taksi giydirme firmaları bünyesinde mutlaka işini profesyonel bir şekilde yapan işinin ehli deneyimli ustalar barındırmalıdır.

Ticari taksi giydirme işlemi çok özen gösterilerek ve usta eller tarafından gerçekleştirilmelidir. Taksi olacak aracınızın daha önce vuruk, çizik ve göçük sorunlarını gidermeniz gerekmektedir. Eğer bu sorunları düzelttirmeye fırsat bulamadıysanız bazı şirketler bu sorumluluğu da üstlenmektedir. Taksi kaplama işi tamamen bittikten ve aracı teslim aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı şartlar vardır. Taksinizi teslim aldıktan ve taksi kaplama işlemi bittikten sonra; en az 3 gün en fazla 1 hafta ticari taksinizi yıkamamalısınız. Çünkü giydirme işleminde kullanılan malzemenin tamamen yüzeye yapışması biraz zaman alacaktır. Taksinizi otomatik araba yıkama makinelerinde yıkamamaya özen göstermelisiniz. Otomatik araba yıkayan makinelerdeki fırça sistemi maalesef aracınızın kaplamasına zarar vererek çizikler oluşmasına neden olabilir.

Taksinizi teslim aldıktan, taksi giydirme işlemi tamamen bitip folyonuzda kuruduktan sonra araç temizleme için kullanmamanız gereken kaplama malzemesine zarar veren bazı kimyasal maddeler vardır. Bu maddeler, aşındırıcı özelliği olan temizlik malzemeleri, güçlü çözücüler, solvent ve alkol içeren temizlik ürünlerini aracınızdan uzak tutmanız gereklidir. Alkol içermeyen ve asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünlerini aracınız için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Basınçlı su ile yıkama yapılacakta mutlaka dikkatli bir şekilde 90 derecelik bir açı ile su püskürtmelidir. Asla kaplama kenarlarına doğrudan su püskürtmemek gerekir. Tüm bu taksi giydirme şartlarına dikkat ettiğinizde yıllarca kaplama malzemesini kullanabilmeniz mümkündür.