seçim aracı giydirme

Araç Giydirme

Seçim aracı giydirme

Seçim aracı giydirme işlemi teknolojinin gelişmesi ve doğru orantıda iletişim teknolojilerinin de gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan bir nevi siyasal reklamcılıktır. Seçim dönemlerinde ortaya çıkan her partiden seçim araçları hem sesli hem de görsel hafızaya yer edinmek için bir takım yollar denerler. Görsel hafıza tekniği her zaman tüm tekniklerin üzerinde olduğu için seçim araçlarına uygulanan araç giydirme işlemi de her daim partinin amaçlarını ortaya koyar. Birçok parti seçimlerden önce bu ola başvurarak vatandaşlardan oy toplamak için reklamlarını araç giydirme yöntemiyle yaparlar. Seçim aracı giydirme amacı siyasal reklamlar ve parti kampanyalarını duyurmak içindir. Her türlü araç üzerine kolaylıkla uygulanan siyasal reklamlarda genellikle büyük araç tipleri seçilir.

Siyasal reklamlar için seçilin büyük seçim aracı giydirme işlemi her zaman daha caziptir. Reklam yapılacak alan büyük olduğu için yazılmak istenilen her bilgi kolaylıkla araç üzerine sığabilir. Siyasal reklamlar oy dönem başlamadan hemen önce seçilen araçlara kolaylıkla uygulanabilir. İstenilen her siyasi mesaj, her görüntü en iyi görüntü kalitesiyle basılarak seçim aracı üzerine kaplanabilir. Siyasal reklam için parti tarafından sıklıkla büyük araç tipleri tercih edilmesindeki bir diğer neden ise görüntünün büyük olacağı için reklamın amacına ulaşmasının kolay ve hızlı hale gelmesidir. Seçim aracı üzerine yapılacak reklam giydirmesi her zaman iyi sonuçlar vererek reklam sahibini anında kazandırır.

Giydirilen araç tüm seçim aracı giydirme işlemi için tamamlandığında her daim trafikte olacağı için sürekli gezen ve büyük bir siyasal reklam aracınız olacak demektir. Daha çok kitleye daha çok insana hitap ederek bu işlem ile amacınızın büyük bir bölümüne ulaşmanız mümkündür. Partiler seçim araçları üzerinden uygulatacağı siyasal reklamları ile kararsız seçmenlerin karar vermesinde etkili olmayı amaçlamışlardır. Seçim aracı kaplama işlemi bittikten sonra baskının daha iyi yapışması ve folyonun kuruması adına en az 1 hafta aracınızı yıkatmamalısınız. Aksi takdirde folyo yapışmayarak kötü sonuçlara neden olabilir. Aracınızı temizlerken alkol içermeyen ve aşındırıcı özellikte temizlik ürünlerinden kaçınmanız, baskının ömrü için yararlı olacaktır.