fili-arac-giydirme

Araç Giydirme

Filo Araç Giydirme

Filo araç giydirme çalışması, reklam ve tanıtım faaliyetleri içerisinde yer almaktadır. Firma veya markaların logolarını zihinlere kazımak, ürünlerinin bilinirliğini arttırmak amaçları kapsamında gerçekleştirilmektedir. Firma ya da markaların tercih ettiği araç giydirme firmasına, filo araç giydirme işlemi yapılacak aracın ölçütlerinin alınması gerekmektedir. Araç giydirme firması, aracın ölçüleri ve yapılması istenen logonun istenen boyutlarda hazırlanmasını gerçekleştirmektedir. Tasarım aşamalarının tamamlanması sonucu firmaya sunumu yapılmaktadır. Firmanın onayının alınması sonucu belirtilen araca baskı işlemi gerçekleştirilmektedir. Araç giydirme işlemi yapılmadan önce aracın zeminin temiz ve yıkama yapıldı ise kuru olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ıslak zemine uygulanan folyoda çıkma veya soyulmalar gerçekleşebilmektedir. Ayrıca araç giydirme yapılacak aracın şekil özellikleri nedeni ile kıvrımlarına ve bu kıvrımlarının ölçüsünün doğru alınmasına özen gösterilmesi faydalı olmaktadır.

Televizyon, radyo, billboard, outdoor, indoor, açık hava reklamcılığı dergi ve benzeri tanıtım yöntemlerinde oldukça masraflı çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu durumda her firmanın bu kadar reklam bütçesi ayırması mümkün olmayabilmektedir. Daha az bütçe ayırmak ve daha etkili reklam ve tanıtım çalışmalarının yapılması için filo araç giydirme faaliyeti oldukça etkin bir sonuç elde edilmesini sağlamaktadır. Tüm gün farklı bölgelere hareket halinde olan firma araçlarının hâlihazırda zaten yapacak olduğu bu seyahatlerin aynı zamanda reklam aracı işlevine de sahip olması olumlu sonuçlar elde edilmesine etki etmektedir. Seyyar bir tanıtım aracı gibi binlerce kişinin zihinlerinde bilinirliğini arttırması ve daha fazla kitleye ulaşılmasında faydalı olmaktadır.

Sürekli olarak reklam işlevini yerine getiren, aynı anda binlerce kişiye görsel olarak tanıtımı yapılan markanızın görselliğe özen göstermesi en önemli detaylar arasında yer almaktadır. İstenilen mesajın verilmesinde görsel estetik ve kaliteli sunum filo araç giydirme konusunda da son derece önem arz etmektedir. Bu neden filo araç giydirme işlemini yaptıracağınız firma tercihini yaparken, tecrübeli firmalar arasından yapmanız önerilmektedir. Hem tanıtım açısından hem de filo araç giydirmenin ömrü ve bütçenize olan etkisi açısından hassas bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalitesiz ve özensiz yapılan filo araç giydirme, kısa ömürlü olmakta ve bu da bütçenizin zarara uğramasına neden olmaktadır.