Araç Renk Değişimi

Araç Giydirme

Araç renk değişimi

Araç renk değişimi şimdilerde insanların tercih ettiği bir yöntem olmaktadır. Kullandığı aracın rengini değiştirmek isteyen araç sahipleri için etkili ve daha uygun bir seçenek sunmaktadır. Kullanılan aracı değiştirmek daha pahalı bir yol olduğundan çoğu insan bu seçeneği değerlendirmekte ve bu isteği oto servislerinde gerçekleştirebilmektedir. Günümüz yasam koşullarında özellikle büyükşehir kalabalığında araç sahipliği lüksten öte bir gereklilik olduğu için pek çok kişinin aracı bulunmakta ve zaman geçtikçe insanlar yeni arayışlara girmektedir. Yeni arayışlarda da renk değişimleri de insana ilaç gibi gelmektedir. Kolay ve daha uygun olması da insanların ilgisini çekmektedir.

2. el olarak alınan bir araç öncelikle bütçe düşünülerek alınmakta bu nedenle kişi renginden sıkıldığında aracı değiştirmek gerekmekte bu daha da masraflı işlem olmaktadır. Bu neden ile teknolojinin gelişmesi insan hayatının her aşamasında kişilerin işlerini kolaylaştırmakta ve daha az bir masrafla istediğini almasının yolunu açmaktadır. Araç renk değişimi de teknolojinin getirdiği olanaklardan biri olmaktadır. Her aşaması, neyin nasıl yapılacağına internet platformundan da detaylı şekilde ulaşılabilmektedir. Renk değişimi her ne kadar kolay olsa da hukuki boyutlarının da atlanmaması gerekmekte ve izlenecek adımlar mutlaka bilinmelidir. Hukuki boyutlar dendiğinde akla ruhsat gelmektedir. Yeni yapılan renk mutlaka ruhsatı işlettirilmekte ve sonrasında araç trafiğe çıkmaktadır.

Araç renk değişimi ile ilgili yapılacak renge karar verildikten sonra araç boyama servisine giderek boyama işlemi başlatılmaktadır. Ruhsata rengin yazılması konusunda da bazı detaylar bulunmaktadır. Aracın eski rengi beyaz ve yapılmak istenen renk mat beyaz ise bu durumun ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Aynı durum siyah renkli bir aracın mat siyah yapılmasında da durum geçerli olmakta aynı zamanda aracın sadece tavanının boyandığı durumlarda da ruhsata ekletilmesi gerekmemektedir. Ruhsata ekletilmesi zorunluluğu; tamamen farklı bir renk işlemi yapılacak ise geçerli olmakta ve sonrasında aracın trafiğe çıkması gerekmektedir. Boyama işleminin yapıldığı servisten alınan fatura ile -faturanın üzerinde yeni renk ve aracın plakası yazılı olacak – renk değişimi ruhsata kısa surede işletilebilmekte ve araç sorunsuz trafiğe çıkabilmektedir.