fiat-doblo-arac-giydirme-

Araç Giydirme

ARAÇ KAPLAMA

Araç Kaplama aracın boyuna ve hangi malzeme ile giydirme işlemi yapılacağına göre farklılıklar göstermektedir. Aracınızı giydirmek için tercih ettiğiniz giydirme firması aracınızı giydirmeden önce bu işleme hazırlar. Öncelikle aracın fotoğrafını birkaç açıdan çekerek renkli çıktısını alır ve daha sonra bu çıktı üzerinde araç ölçümleri yapılarak detaylı olarak ölçüler not edilir. Ölçüler dikkatli bir şekilde alınarak araç kaplama işleminde herhangi olumsuz bir durum karşılaşmamak ve sıfır hatayla işlemi bitirmek amaçlanır. Araç kaplama profesyonellik  gerektirdiği için  yanlış bir ölçü, bütün Araç Baskısını yanlış yapılmasına neden olur. Araç giydirme işleminde ölçü alındıktan sonra dijital ortamda araç sahibinin istediği tasarım ve renk özel grafik programları ile araç üzerine uygulanır. Bu sayede araç sahibinin zevkine göre bir sonuç elde edilmeye çalışılır.

Bilgisayar ortamında araç giydirme için seçilmiş tasarıma uygun olarak kaplama işlemine başlamadan önce aracın yüzeyinde daha önce göçük, kırık ya da vuruk olmaması önemlidir. Herhangi bir vuruk var ise araç giydirme şirketi bu sorunu ortadan kaldırır. Aracınızı pürüzsüz ve kaplama için hazır bir hale gelmesini sağlar. Daha sonra bilgisayar ortamında seçilen tasarıma ve kullanılan malzemeye göre araç giydirme fiyatları belirlenir. Örneğin aracınızın kaplamasının daha uzun ömürlü olmasını ve daha net görülmesini istiyorsanız laminasyon malzemesi kullanılarak kaplatılmasını isteyebilirsiniz. Cast Laminasyon şeffaf olup, araç giydirme yapılacak cast folyo üzerine koruyucu bant şeklinde özel makinelerde yapıştırılarak kullanılır. Fakat maliyeti arttıracağı için uzun ömürlü kaplama yapılacak araçlar tarafından sıklıkla tercih edilir.

Araç giydirmek için kullandığınız malzemenin araç giydirme fiyatları üzerinde etkisi büyüktür. Ayrıca mat ya da parlak görünümlü bir araca sahip olmak istiyorsanız fiyatlarda istediğinize göre değişiklik gösterebilir. Hangi malzemeyi seçerseniz seçin kaplama malzemesinin ince bir yapıya sahip olduğu için rahatlıkla tüm yüzeye uygulanabilir. Folyo’nun çok ince olmasının sebebi; araç giydirme işlemi işlem yapılırken, aracın kanal oluklarına folyonun rahatça esnetilerek yapışmasını sağlamaktır. Araç giydirme işlemi bittikten sonra en az 3 gün en fazla 1 hafta aracınıza yıkatmamanız gerekmektedir

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.