Mat Araç Kaplama

Mat araç kaplama işlemi, araçların kötü görünümüne neden olan kaza izleri, reklam – tanıtım aracı ve benzeri pürüzleri yok etmek için kullanılmaktadır. Araç folyo kaplama farklı şekillerde yapılabilmektedir. Parlak folyo kaplama, metalik araç kaplama, desenli araç kaplama, mat araç kaplama ve yanardöner renk araç kaplama çeşitleri 300 renk çeşidin bürünebilen yapısı ile gerçekleştirilebilmektedir. Araç üzerindeki boyayı koruma, renk değişim işlemi, istediğiniz renkte bir arabaya dönüştürme gibi amaçlar kapsamında yapıldığı gibi, firmanızın reklam be tanıtımını yapmak için reklam folyoları ile kaplanabilmektedir. Olduğundan çok daha parlak ve temiz bir görünüme sahip olması için araçlarınızı araçlarınıza mat araç kaplama uygulaması yapılmaktadır.

Araç kaplama işleminin yapılması ile aracın boyasını değiştirme gibi bir riske girilmediği gibi extra bir bütçe ayırmanıza da gerek kalmamaktadır. Daha kısa sürede daha ucuz bir maliyete son derece estetik bir görsele ulaşmanız mümkün kılınmaktadır. Ayrıca aracınızın rengini korumaktadır. Dış kaynaklardan dolayı ortaya çıkan zararlara karşı aracınızın boyasını güvece altına almaktadır. Pasta cila yapılabilen mat araç kaplama ve diğer araç kaplama uygulamasında araçlar yüksek basınçla gönül rahatlığı ile yıkanabilmektedir. Bir diğer avantajı da aracın yüzeyinde bulunan çiziklerin görünümünü azaltmaktadır. Böylece araç daha pürüzsüz ve net bir görünüme sahip olmaktadır. Herhangi bir kaza veya çarpma durumlarında folyo çıkartılarak yenilenebilmektedir. Yapılan araç kaplama işlemine ortalama 7 yıl garanti sunulmaktadır.

Araç kaplama yapılmadan önce aracın yüzeyinin temizlenmesi ve ölçülerinin net ve objektif olarak alınması önem arz etmektedir. Ayrıca yüzeyin ıslak veya nemli olmamasına özen gösterilmektedir. Araç kaplamaların en çok tercih edilme nedenlerinden bir diğeri de reklamcılık faaliyetleri olmaktadır. Markanızın veya firmanızın logosunu, verdiği hizmetlerini yansıtan görselliğin araca işlenmesinde mat araç kaplama ve çeşitleri kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılan müşteri potansiyeline giden yolu açma da oldukça aktif bir çalışma olmaktadır. Markanızın aynı anda yüzlerce kişinin zihinlerine girerek bilinçaltında yer edinmesi, daha az bütçe ve daha az çalışma ile olumlu sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır.